Всеукраїнська правова газета
 • Суддя - це закон, що говорить, а закон - це німий суддя.
  Цицерон
 • ІНСТИТУТ УГОД ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРОЦЕСУАЛЬНИМ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ

  Прийняття Кримінального процесуального кодексу України стало важливим кроком на шляху розбудови України як правової демократичної держави, в якій панує принцип верховенства права.

  Виконуючи свої зобов'язання перед Радою Європи щодо прийняття Кримінального процесуального кодексу України, держава отримала закон, який здійснив революцію не лише у кримінальному процесі нашої країни, а й у свідомості її громадян.

  Уже перші результати дії нового кримінального процесуального законодавства України свідчать про те, що процесуальний закон, прийнятий 13 квітня 2012 року, який отримав високу оцінку з боку міжнародних організацій та експертів, запрацював. Майже півроку діє Єдиний реєстр досудових розслідувань, що поєднав новітні технології та найсучасніший підхід до реєстрації, обліку і доступу до інформації про кожне кримінальне правопорушення.

  скасовано процедури порушення та відмови у порушенні кримінальної справи, визнання особи потерпілою, допуск захисника у кримінальний процес. Завдяки запровадженню інституту слідчого судді судовий контроль за законністю досудового розслідування виведено на новий, більш ефективний рівень.

  Втілено у практику низку новітніх для України норм, таких як введення суду присяжних, скасування інституту додаткового розслідування. Запровадження інституту угод надало сторонам кримінального провадження реальну можливість досягти процесуального компромісу на стадіях досудового і судового провадження. Серйозних змін зазнала система запобіжних заходів, яка стала більш прозорою та зрозумілою не лише для кожного учасника кримінального провадження, а й для будь-якого члена суспільства. Розумність строків як засада кримінального провадження сприяє ефективнішому проведенню досудового розслідування та здійсненню відповідних судових процедур.

  Національна академія прокуратури України постійно бере участь у навчальних, навчально-практичних заходах, пов'язаних із професійним навчанням прокурорів в умовах змагального процесу. Зокрема, Академія з 2011 року є бенефіціаром проекту Twinning: «Посилення спроможності Національної академії прокуратури України щодо професійної підготовки прокурорів відповідно до моделі та методів країн – членів Європейського союзу (Єс)».

  Протягом 2012 року викладачі Академії взяли участь у міжнародній конференції в межах проекту Ради Європи щодо протидії корупції в Україні, а також у тренінгу з питань протидії злочинам, що вчинюються на ґрунті расової (національної) нетерпимості. Останнім часом Академія підтримує
  активні ділові стосунки з вищими навчальними закладами прокуратур Російської федерації, Казахстану, Вірменії, Молдови.

  Сьогодні в Національній академії прокуратури України завершується навчальний тренінг «Навчання мистецтву поводження у судовому засіданні», який проводиться за участю викладачів, суддів і прокурорів сполучених штатів Америки та нашої держави. Знання, уміння та навички, отримані під час цього заходу представниками прокуратур областей, генеральної прокуратури України та Національної академії прокуратури України, будуть передані процесуальним прокурорам на місцях шляхом проведення практичних тренінгів.

  Впевнений, що конференція сприятиме більш поглибленому усвідомленню науковцями і практичними працівниками положень кримінального процесуального законодавства України та напрацюванню практики його застосування.

  Дякую за увагу